0.4 C
Киев
Пятница, 3 февраля, 2023

Вчені: зараження COVID-19 призводить до розвитку розладів психіки

Згідно з результатами нового дослідження, опублікованими у виданні British Medical Journal, після COVID-19 у людей підвищується ризик виникнення психічних захворювань. Про це докладніше – у матеріалі.

Як показало дослідження, результати якого опубліковані в British Medical Journal, після ковіда у людей з високою ймовірністю можуть виникнути проблеми із психічним здоров’ям. Вони можуть протягом року після зараження мати справу з депресією, тривогою, порушеннями сну. Може проявитись у пацієнтів також схильність до вживання психоактивних речовин.

Для проведення дослідження вчені використали дані із національних баз даних охорони здоров’я Міністерства у справах ветеранів США. Аналізувалася інформація за період із березня 2020 року до січня 2021 року. Дані про 153848 людей були зіставлені з двома групами учасників без COVID-19. Здебільшого у дослідженні взяли участь білі чоловіки, середній вік яких становив 63 роки. Спостерігали фахівці за всіма добровольцями протягом одного року.

У результаті виявилося, що у людей з коронавірусом у порівнянні з групою без COVID-19 ймовірність розвитку будь-якого психічного розладу протягом року була на 60 відсотків вищою. Іншими словами, таке зустрічалося у 64 випадках на 1000 осіб.

Після більш докладного аналізу випадків психічних розладів після COVID-19 з’ясувалося, що порушення сну зустрічалися у 24 випадках на 1000 осіб, депресія – у 15 випадках на 1000 осіб, зниження нейрокогнітивних функцій – в 11 випадках на 1000 осіб, захворювання, пов’язані з вживанням психоактивних речовин, – у 4 випадках на 1000 осіб.

Отримані результати говорять про важливу роль діагностики та лікування психічних розладів у тих, хто перехворів на COVID-19.

Сообщение Вчені: зараження COVID-19 призводить до розвитку розладів психіки появились сначала на Новости Ю.

Последние новости

- Advertisement -spot_img

Читайте также

- Advertisement -spot_img

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь