9.5 C
Киев
Вторник, 3 октября, 2023

Вчені прогнозують, що COVID-19 стане ендемічним вірусом. Ось що це означає

Наукове вивчення вірусних захворювань існує з 19 століття. Будучи важливим джерелом смертності від хвороб у всьому світі, вірусні інфекції з часом змінили перебіг історії хвороби та продовжують це робити. Вірус COVID-19 входить до тих, хто увійшов в історію, оскільки продовжує вражати населення у всьому світі.

Поширення інфекційних захворювань може відбуватися різні стадії. Згідно з Physiopedia, вірусні інфекції можна класифікувати як ендемічні або постійно присутні у регіоні або популяції. Потім вони можуть перерости в епідемію, при якій вірус швидко поширюється в кількох угрупованнях, часто через мутацію агента, такого як грип. Нарешті, коли поширення вірусу класифікується як пандемія, він поширився на кілька континентів, заразив велику кількість населення, має велику кількість загиблих і часто призводить до соціальних заворушень або економічних втрат у суспільстві.

З початку пандемії ми спостерігали, як природа COVID-19 змінюється та мутує, створюючи нові інфекційні варіанти, такі як варіанти Delta та Omicron. Оскільки експерти продовжують стежити за розвитком вірусу, вчені тепер вважають, що вірус може зрештою перетворитися на ендемічний вірус (CNN).

Як зима вплине на сезонність COVID-19

У зв’язку з очікуванням зростання кількості випадків COVID-19 в кінці сезону відпусток, вчені вважають, що це демонструє потенціал вірусу, який зрештою знизиться з пандемії до сезонної ендемічної (CNN). Незважаючи на те, що вірус не буде повністю ліквідований, його присутність в суспільстві буде схожа на грип, з піками випадків захворювання, швидше за все буде, протягом зимового сезону, як зазначено в нещодавно опублікованій Nature обчислювачі 2021 дослідження, що описують COVID-19 як «сезонна низькотемпературна інфекція».

За даними CNN, оскільки в даний час у Сполучених Штатах щодня реєструється понад 120 000 нових випадків захворювання, ці цифри свідчать про збільшення кількості випадків захворювання у зимовий час порівняно з даними, отриманими влітку. Професор і колишній декан Вищої школи громадського охорони здоров’я Піттсбурзького університету доктор Дональд Берк уточнює, заявляє: «Наше моделювання цього передбачає, що ритм майбутніх епідемій буде сезонним, але їхня амплітуда може змінюватися з року в рік або час від часу. Завжди буде цей основний сезонний ритм, з додатковими напівбітами на півдні, але безумовно з північною хвилею взимку».

Д-р Берк далі каже, що ця сезонність навряд чи наслідуватиме певну закономірність, заявивши, що зовнішні фактори, такі як рівень вакцинації або поява нового варіанту, впливатимуть на величину сплеску. Незважаючи на це, експерти вважають, що основна природа вірусу «припливи та відливи» зрештою збережеться.

Сообщение Вчені прогнозують, що COVID-19 стане ендемічним вірусом. Ось що це означає появились сначала на Новости Ю.

Последние новости

- Advertisement -spot_img

Читайте также

- Advertisement -spot_img