-0.7 C
Киев
Понедельник, 6 декабря, 2021

У МОЗ розповіли, за яких умов анулюють COVID-сертифікати

Якщо доведено, що медичний запис про щеплення проти коронавірусу недостовірний, його мають скасувати і COVID-сертифікат має бути анульовано. Про це повідомила в коментарі «РБК-Україна» заступниця міністра охорони здоров’я Марія Карчевич.

Вона зазначила, що приблизно у 80% випадків підробок COVID-сертифікатів ідеться про просте шахрайство, коли підробляють тільки папери, – «сертифікати просто малюють і за QR-кодом легко перевірити, що цей документ недійсний».

Єдиний спосіб «обійти систему» – корумпувати лікаря, щоб він вніс дані про фейкове щеплення із зазначенням номера партії вакцини в електронну систему охорони здоров’я. Тоді в «Дії» вдасться згенерувати справжній сертифікат.

Якщо провину медика в таких діях і сам факт підроблення даних буде доведено, COVID-сертифікат має бути анульовано. Випадків позбавлення сертифікатів, за словами Карчевич, поки що не було.

Вона зазначила, що інформацію про можливі підозрілі випадки передають до правоохоронних органів.

«Усі повідомлення, які з’являються в соцмережах або які ми отримуємо по телефону, відразу передаються для здійснення слідчих дій. А вже правоохоронні органи роблять «контрольні закупівлі» або кіберполіція перевіряє. Механізм уже відпрацьований», – розповіла Карчевич.

Вона вважає, що хоча в Україні є проблема підроблення сертифікатів вакцинації проти коронавірусу, загрози, що Україну виключать із мережі електронного здоров’я ЄС, поки що немає.

За її словами, Україна пройшла оцінку технічної відповідності, тобто українські COVID-сертифікати повністю відповідають усім вимогам ЄС і підробити їх неможливо.

Сообщение У МОЗ розповіли, за яких умов анулюють COVID-сертифікати появились сначала на Новости Ю.

Последние новости

- Advertisement -spot_img

Читайте также

- Advertisement -spot_img

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here