9.5 C
Киев
Вторник, 3 октября, 2023

Регулятор ЄС схвалив таблетки Pfizer від Covid-19 для пацієнтів із високим ризиком

7days-ua.com

Фото – Getty Images

Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) у четвер схвалило використання противірусної таблетки від Covid-19 Pfizer Inc для лікування дорослих з ризиком важких захворювань на тлі боротьби з варіантом Omicron.

Про це з посиланням на EMA та Reuters повідомляє “УП“.

Єврокомісар з питань охорони здоров’я Стелла Кіріакідес заявила, що зараз є значний прогрес у створенні ліків, які вона описала як другу лінію захисту після вакцин.

«Paxlovid — це перший пероральний противірусний засіб для домашнього використання в нашому портфоліо, і він може реально змінити ситуацію для людей із високим ризиком важкої форми Covid-19», — сказала вона.

Крім того, регулятор уже дав рекомендації щодо екстреного використання таблеток Paxlovid наприкінці минулого року.

Італія, Німеччина та Бельгія є одними з кількох країн ЄС, які закупили таблетки.

Таблетки Merck також перевіряються в ЄС, але схвалення щодо них триває довше, оскільки компанія переглянула дані своїх випробувань у листопаді, заявивши, що препарат був значно менш ефективним, ніж вважалося раніше.

Таблетки від коронавірусу, особливо Pfizer, розглядаються як нові перспективні варіанти лікування, які можна приймати вдома при появі симптомів Covid-19, щоб запобігти госпіталізації та смерті.

«Ми пишаємося тим, що маємо потужний виробничий слід у Європі, що допоможе підтримувати виробництво до 120 мільйонів курсів Paxlovid у всьому світі», – заявив виконавчий директор Pfizer Альберт Бурла.

Згідно з даними клінічних випробувань компанії, Paxlovid, противірусний режим із двома препаратами, був майже на 90% ефективним у запобіганні госпіталізацій та смертей пацієнтів із високим ризиком важких захворювань.

Останні лабораторні дані свідчать, що препарат також зберіг свою ефективність проти варіанту Omicron.

Однак у дослідженні його тестували лише на невакцинованих особах, що викликало питання щодо його потенційного використання у пацієнтів із високим ризиком, яким зробили щеплення.

EMA не обмежило вживання таблеток лише невакцинованими особами.

Нагадаємо, що регулятори охорони здоров’я США дали дозвіл на випуск і застосування таблеток Paxlovid проти COVID-19 компанії Pfizer.

Последние новости

- Advertisement -spot_img

Читайте также

- Advertisement -spot_img