Усі ми знаємо, що наш менструальний цикл впливає на різні аспекти нашого життя, але чи замислювалися ви коли-небудь про те, як ваші гігієнічні засоби впливають на нашу планету? Якщо ні, то саме час спробувати багаторазові прокладки, труси та менструальні чаші. Ці екологічні продукти не містять ароматизаторів, барвників та хлорного відбілювача, які можуть порушити делікатний pH-баланс піхви та спричинити виникнення інфекції, а також допомагають зменшити кількість сміття, що ми залишаємо після себе під час менструації.
Дослідження, проведені в Британії, свідчать про 2,5 мільйона тампонів, 1,4 мільйона прокладок і 700 000 щоденних прокладок, що викидаються щодня. Це жахлива кількість менструальних відходів, які потрапляють в океани та на сміттєзвалища. Обираючи перевірену багаторазову альтернативу, яка є екологічною та безпечною, ви не сприятимете збільшенню цієї проблеми.
Чи дійсно працюють багаторазові засоби гігієни? Так, працюють, незалежно від того, який саме засіб ви оберете для себе. Вибір зводиться до особистих уподобань, які часто залежать від вашого способу та режиму життя. Український бренд i.love.my.cycle пропонує стандартний асортимент: менструальні трусики, багаторазові прокладки та чаші для місячних. Менструальні чаші забезпечують вам захист до 12 годин, не відчуваються всередині та не викликають алергічних реакцій, адже виготовлені лише з медичного силікону без домішок. Недоліком чашок для менструації є те, що вони можуть зміщуватися, якщо ви займаєтесь активними видами спорту, тому ви можете підстрахувати себе щоденною прокладкою або надати перевагу багаторазовим прокладкам чи менструальним трусикам. Ці продукти мають однаковий механізм дії, що полягає у спеціальній мембрані, яка вшита в ластовицю, всотує виділення і захищає від протікань. Багаторазові прокладки для місячних кріпляться до нижньої білизни за допомогою кнопок на крильцях, а менструальні труси, що розділяються на підстрахувальні та всотуючі, носять як самостійний засіб.
Як доглядати за екологічними засобами для жіночої гігієни?
- Менструальну чашу слід змінювати раз на 12 годин або в залежності від об’єму ваших виділень. Протягом місячних чашу достатньо мити теплою водою з милом та кип’ятити для дезінфекції між циклами.
- Багаторазову прокладку або менструальні трусики (https://ilovemycycle.shop/ua/pants) попередньо можна замочити в холодній воді, а потім покласти у звичайне темне прання при температурі від 30℃ до 40℃. Не використовуйте кондиціонер для білизни, оскільки з часом це може вплинути на поглинаючу здатність виробу. Після прання дайте їм висохнути на повітрі, адже сушіння на батареї або за допомогою фену може зіпсувати всотуючу мембрану. З тієї ж причини прокладки і трусики для місячних не можна прасувати.
За умови правильного догляду, менструальна білизна може прослужити вам до п’яти років, багаторазові прокладки — до чотирьох років, а менструальна чаша — майже десятиліття. Нескладно уявити, яка це користь не лише для екології, а й для вашого гаманця.